Příběh pana Jiřího Kopečka

10. 11. 2021

Příběh pana Jiřího Kopečka, kterému okolí říká Juro, by se mohl zdát podobný jiným příběhům lidí, kteří se dostanou do tíživé životní situace, a přesto je v něčem jiný.

Jura žil vcelku spořádaný život, ale rodinná situace a láska ke psům jej dostala do míst, kde lze beze zbytku říct, že „lišky dávají dobrou noc“. Jura žije v chatce, daleko od civilizace, za městem Židlochovice u Brna. Pokud chcete Juru navštívit, bez fyzické kondice a pomoci drátů, kterých se musíte přidržovat do kopce, abyste nespadli, se neobejdete.

V lednu mu bude 73 let a zdraví už neslouží tak jako dřív, ale jeho láska ke svým psům (Filípek a Aidička, oba z útulku) mu brání v tom, aby žil jinde a jinak, protože by se svých psích parťáků nikdy nevzdal, a najít bydlení s možností je mít u sebe je v dnešní době skoro nemožné. Jura žije ve své chatce bez vody a elektřiny, topí v kamnech, kde již nemá čím topit, zbyl mu poslední kus dřeva. Vodu má pouze dešťovou, kterou si převařuje na pití, v zimě rozmrazuje sníh. Pro jídlo chodí několik km pěšky do města, kdy musí zdolat na závěr neuvěřitelný kopec zpátky.

Jura je moc hodný a dobrosrdečný člověk, neutrácí svůj malý důchod za alkohol a podobné věci, o pejsky se stará s největší láskou kterou člověk může dát. Jeho pejsci jsou celá jeho rodina, na nich mu záleží ze všeho nejvíc a pro ně on žije. Jeho okolí jej má rádo, všichni jej obdivují za to, jak se dnes a denně dokáže vypořádat s jeho situací a upřímně řečeno, já, když jsem za ním včera byla nabídnout mu pomoc, jej obdivuji úplně stejně. Oslovila jsem město Židlochovice, jestli bychom mu nedokázali společně pomoci a je velká naděje, že bychom mu společně dokázali změnit jeho strastiplný život.

Prosím vás všechny, ke komu se tato prosba dostane, pomozme mu společně k lepšímu životu, protože cokoliv, než je nyní, bude pro něj obrovská pomoc dostat jej z míst, kde tato zima může být pro něj ta poslední.

V případě, že se rozhodnete přispět finančně, číslo sbírkového účtu je: 3006030060/2010 (Fio banka) , v.s. uveďte "Jura", sbírka pod Krajským úřadem Jihomoravského kraje v Brně, SpZn. S-JMK/155404/2021. Pokud se rozhodnete přispět materiálně, kontaktujte nás prosím na tel.č. 602177330, anebo na mail: fondzlatamuska@seznam.cz.

Děkuji všem, kteří pomohou člověku, který si to opravdu zaslouží.

Zobrazit všechny příběhy

Copyright © 2022 zlatamuska.cz | Webdesign: Tvorba web stránek - IR-webdesign